Zaloguj się
W Tuszynie powalczą o Nagrodę Specjalną im. Andrzeja Dulasa

Zawodnicy z kategorii MM40, ścigający się na najbliższym wyścigu w Tuszynie na dystansie Pro, będą rywalizować o szczególne wyróżnienie: Nagrodę Specjalną im. Andrzeja Dulasa. Prestiżową statuetkę kolarza otrzyma zwycięzca w tej kategorii.

Nagroda jest uhonorowaniem postaci szczególnie zasłużonej dla polskiego kolarstwa szosowego. Dulas swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał podczas Tour de Pologne w 1987 roku, gdy zdobył koszulkę najlepszego górala. Dzielnie wspierał ekipę Sicasal Acral podczas Vuelta Espana w 1992 roku.

W międzyczasie, wielokrotnie wygrywał poważane zagraniczne zawody, głównie w Portugalii, Hiszpanii oraz Francji. Bez wahania można powiedzieć, że to Andrzej Dulas przetarł kolarskie szlaki polskim zawodnikom, na poważnie myślącym o rywalizacji za granicą.

Rowerowa pasja Andrzeja Dulasa była tak silna, że nie zrezygnował z jazdy nawet po zakończeniu pięknej zawodowej kariery. Uczestniczył w środowisku Master, osiągając imponujące wyniki. Jego zawsze przyjacielska postawa przysporzyła mu także wielu kolegów.

Nagroda Specjalna ma uhonorować jego zasługi, a także symbolicznie przypomnieć o jego miejscu w historii polskiego kolarstwa. Kategoria, w której zostanie wręczona, nie jest przypadkowa – to właśnie w M40 Andrzej Dulas ścigał się po raz ostatni.

2017-07-06 POWRÓT

 

2017-12-29
Skierniewice Road Race 2018: próba sił na początek sezonu!
2017-12-29
Wyścigi z charakterem: Road Tour 2018
2017-10-10
Dojechaliśmy!
2017-09-29
Wywiady z szosy: rozmowa z Bogdanem Banaszkiem
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple