Zaloguj się
W Tuszynie powalczą o Nagrodę Specjalną im. Andrzeja Dulasa

Zawodnicy z kategorii MM40, ścigający się na najbliższym wyścigu w Tuszynie na dystansie Pro, będą rywalizować o szczególne wyróżnienie: Nagrodę Specjalną im. Andrzeja Dulasa. Prestiżową statuetkę kolarza otrzyma zwycięzca w tej kategorii.

Nagroda jest uhonorowaniem postaci szczególnie zasłużonej dla polskiego kolarstwa szosowego. Dulas swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał podczas Tour de Pologne w 1987 roku, gdy zdobył koszulkę najlepszego górala. Dzielnie wspierał ekipę Sicasal Acral podczas Vuelta Espana w 1992 roku.

W międzyczasie, wielokrotnie wygrywał poważane zagraniczne zawody, głównie w Portugalii, Hiszpanii oraz Francji. Bez wahania można powiedzieć, że to Andrzej Dulas przetarł kolarskie szlaki polskim zawodnikom, na poważnie myślącym o rywalizacji za granicą.

Rowerowa pasja Andrzeja Dulasa była tak silna, że nie zrezygnował z jazdy nawet po zakończeniu pięknej zawodowej kariery. Uczestniczył w środowisku Master, osiągając imponujące wyniki. Jego zawsze przyjacielska postawa przysporzyła mu także wielu kolegów.

Nagroda Specjalna ma uhonorować jego zasługi, a także symbolicznie przypomnieć o jego miejscu w historii polskiego kolarstwa. Kategoria, w której zostanie wręczona, nie jest przypadkowa – to właśnie w M40 Andrzej Dulas ścigał się po raz ostatni.

2017-07-06 POWRÓT

 

Jafi Sport funduje vouchery
Specialized wspiera Głowno Gold Race
EL-IN sponsoruje Głowno Gold Race
Objazd trasy Głowno Gold Race
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas