Kierunek na Skierniewice

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Na drodze po prestiżowy triumf w Wyścigu Trzech Lilii staną długie proste, niespodziewane podmuchy wiatry i słynny w całej centralnej Polsce Mur de Kwas. Skierniewicki wyścig pod auspicjami Cezarego Zamany odbędzie się w niedzielę 14 maja.

Dzięki udanej współpracy kolarskiego mistrza Cezarego Zamany ze skierniewickim samorządem, to Miasto Kwiatów, Owoców i Warzyw na stałe wpisało się w kalendarz szosowych wyścigów organizowanych w Polsce. Nie inaczej będzie w tym roku. W majową niedzielę pod bramą Miejskiego Parku spodziewać się można tłumu kolarek i kolarzy, spragnionych sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Na najwyższym poziomie będzie też tętno ścigających się w peletonie. Sprzyjać będą temu długie proste, premiujące dynamicznych harcowników i sprinterów, gotowych do rozerwania grupy siłą swoich mięśni. Ale wszystkim przyjdzie zmierzyć się z najpoważniejszym wyzwaniem, śniącym się zapewne niejednemu kolarzowi i wywołującym niemałe skurcze mięśni – czyli sławetnym Mur de Kwas. To długi, wydawać by się mogło, że niekończący się podjazd. Mimo że wygląda niepozornie, to jest w stanie zakwasić organizm nawet najbardziej zaprawionych kolarzy.