Komunikat dot. Głowno Gold Race

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Informujemy o tym ze złamanym kolarskim sercem. Ale doszliśmy do ściany, której nie możemy pokonać. Wymogi formalne stawiane dla tegorocznej edycji Głowno Gold Race przez Komendę Główną Policji WRD Łódź okazały się na tyle wyśrubowane, że mimo naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji zawodów szosowych, nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań łódzkiej KGP.
Mimo tej negatywnej opinii, którą otrzymaliśmy wczoraj i od której nie mamy już czasu się od odwołać, chcemy podziękować wszystkim instytucjom, które od 10 lat wspierają nas przy organizacji wcześniejszych edycji Głowno Gold Race. Dziękujemy Policji za pozytywną opinię Komendy Powiatowej w Zgierzu i w Brzezinach i gotowość w zabezpieczeniu tego rocznej edycji, Burmistrzowi Głowna, Starostwu w Brzezinach i w Zgierzu, Straży Pożarnej w Brzezinach i Zgierzu, OSP Dmosin i Głowno oraz wójtowi Dmosina.

To duży peleton urzędników, ale i przede wszystkim sympatyków kolarstwa wspierających nas przy organizacji od lat naszego wyścigu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Darka Baranowskiego za jego zaangażowanie, promocję oraz zachęcanie do startu w zawodach na antenie Eurosportu.

Tak wielu z nas przegrywa z bezdusznymi przepisami czy nowymi ustawami, które bez litości są egzekwowane przez niektórych urzędników. W efekcie, wyścigi kolarskie są coraz droższe w organizacji, co niestety nie sprzyja rozwojowi tej dyscypliny.

Wszyscy zawodnicy zapisani i opłaceni otrzymują od nas bezpłatny start w naszym cyklu Mazovia MTB Marathon w Olsztynie 19 sierpnia oraz 25% rabatu na start w szosowym wyścigu Twarda Skóra 26 sierpnia.

W celu uzyskania bezpłatnego startu w Olsztynie lub rabatu na Twardą Skórę prosimy pisać na olek@zamanagroup.pl

Istnieje również możliwość zwrotu opłaty startowej. W tym celu proszę pisać na biuro@zamanagroup.pl , a opłaty startowe będą zwracane sekwencyjnie zgodnie z datą dokonanego wpływu za start w Głownie.