12.05
niedziela
Głowno Gold Race
I
26.05
niedziela
Cisowianka Road Tour
II
25.08
niedziela
Wałbrzych Baranowski Tour
III
15.09
niedziela
Częstochowa Trek Race
IV
28-29.09
sob.-nie.
Skierniewice Road Race
V
Bieg na orientację

Dzieci od 7. roku życia zmierzą się w Parku Zdrojowym w Nałęczowie z trasą biegu na orientację.

Bieg zaczyna się od tego, że każdy zawodnik dostaje na starcie mapę Parku z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Punkty trzeba będzie odwiedzić zgodnie z kolejnością podaną na mapie.

W miejscach wyznaczonych na mapie - w terenie znajdują się punkty kontrolne - stojak wyposażony w lampion i bazę z odpowiednim numerem.

Razem z mapą zawodnik otrzymuje także chipa służącego do pomiaru czasu oraz potwierdzającego zaliczenie punktu kontrolnego.

Młodzi zawodnicy wyruszają na trasę biegu z boksu startowego o wyznaczonej godzinie. Kierując się mapą, muszą dobiec do pierwszego punktu kontrolnego. Gdy już do niego dotrą, wsuwają chip do bazy, po czym biegną do kolejnego punktu.

Gdy w ten sposób zostaną oznaczone wszystkie punktu kontrolne, zawodnik wraca do mety, tutaj po raz ostatni przykłada chip do bazy i w tym momencie kończy się bieg.

Zwycięża ten z zawodników, który wszystkie punkty kontrolne odnajdzie i odwiedzi w wyznaczonej na mapie kolejności w jak najlepszym czasie.

Zawody maja charakter rekreacyjny i zawodnicy mogą startować indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach (np. uczeń z rodzicem itp.).

2019-05-21 POWRÓT
Partnerzy