23.08
niedziela
Wałbrzych Baranowski Tour
I
Z rodziną nad zalew Mrożyczka

Lokalizacja bazy zawodów w Głownie daje wiele możliwości rodzinnego wypoczynku.

Głowno Gold Race to nie tylko sportowe emocje, ale także okazja, by ciekawie spędzić czas z najbliższymi. Lokalizacja bazy zawodów to teren nad zalewem Mrożyczka, świetnie zagospodarowanym przez Urząd Miasta Głowno i zaprojektowanego z myślą o turystach.
Zalew Mrożyczka jest ponad 30-hektarowym zbiornikiem wodnym zasilanym wodami rzeki Mrogi, położonym w centralnej części miasta. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. W jego sąsiedztwie znajduje się piaszczysta plaża. Piasek ten jest wyjątkowy, bo pochodzi ze śródlądowych wydm, które są naturalnym bogactwem Głowna. Tuż obok plaży znajduje się molo rekreacyjne z altaną widokową oraz altana koncertowo-taneczna.
Jeśli macie ochotę - albo taką chęć wyrażą Wasze pociechy - można nieodpłatnie korzystać z boisk do siatkówki plażowej oraz beach soccera. Najmłodsi ucieszą się też ze świetnie zaprojektowanego placu zabaw, na którym nie sposób się nudzić.
Czeka też na Was wypożyczalnia sprzętu wodnego. W jej ofercie znajdują się łodzie wiosłowe, kajaki i rowery wodne – w tym cieszące się ogromnym powodzeniem rowery w kształcie samochodów, łabędzi i delfinów.
Warto zajrzeć też do lasku miejskiego sąsiadującego z zalewem Mrożyczka (od strony ul. Plażowej). Znajdziecie tam Park Linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności. Stoją tam też altany grillowe i zadaszone miejsca piknikowe. Podobne grillowiska i miejsca piknikowe wraz ze ścieżką edukacyjno –rekreacyjną znajdują się również po drugiej stronie zalewu – od strony ul. Młynarskiej, w sąsiedztwie siedziby Urzędu Miejskiego w Głownie.
2019-05-07 POWRÓT
Partnerzy