Zaloguj się
Eksperckie porady przed Skierniewice Road Race

Znany Wam specjalista i kolarski trener Michał Brauliński (Power of Science TRAINING CENTRE) przygotował dla Was kilka podpowiedzi, jak najlepiej przygotować się do Wyścigu Trzech Lilii.

Skierniewice Road Race…. 3 etapy w 30h …

5 rad na najlepszy wynik

W sobotę czeka nas start wspólny i kryterium, w niedziele długi etap ze startu wspólnego. Każdy z etapów ma odmienną charakterystykę wysiłku a pomiędzy nimi niema czasu na pełną regeneracje. Co możemy więc zrobić aby na każdym z etapów być w jak najlepszej dyspozycji?

1. Wypocznij ostatnie dni przed wyścigiem. Nie możesz podejść do tej etapówki na zmęczeniu, ponieważ może to się odbić kryzysem już na kryterium. Tak więc, czwartek i piątek to minimum dni które powinniśmy przeznaczyć na regeneracje!

2. Miej przygotowany odżywkę po-treningową po każdym etapie. Uzupełnij szybko aminokwasy i węglowodany aby uzupełnić glikogen mięśniowy! Pamiętaj także o nawadnianiu organizmu!

3. Po porannej jeździe na czas „rozkręć” nogi minimum 20 minut a następnie zjedz pełnowartościowy obiad. Jeśli tylko możesz odpocznij w pozycji leżącej.

4. Pamiętaj, SEN to najlepsza metoda regeneracji. Mimo późnej godziny sobotniego kryterium, priorytetem będzie jak najwcześniejsze pójście spać i 8 godzin snu!

5. Przygotuj sprzęt przed weekendem. Najgorsze co możesz zrobić dla swojej psychiki to dłubać przy rowerze dzień przed startem albo pomiędzy etapami, tym bardziej jeśli będziesz miał dodatkowo „kozę” do jazdy na czas. Przygotuj swój sprzęt do czwartku i miej spokojną głowę!

Przewidywane liczby Skierniewice Road Race

400-430 W – tyle wat prawdopodobnie wykręci zwycięzca jazdy na czas

1400 W – tyle wat kręcą na finiszu najlepsi zawodnicy z amatorskiego peletonu podczas startu wspólnego

42-43 km/h – tyle wynosi średnia czołówki podczas startu wspólnego amatorskiego peletonu

60 km/h - Do takich prędkości będzie dochodziło na finiszu!

Polecamy Wam fanpage'a Power of Science TRAINING CENTRE, gdzie regularnie publikowane są godne kolarskiej uwagi teksty pomagające przygotować się do treningów i startów.

2018-05-08 POWRÓT

 

441 kilometrów zleciało jak z bicza strzelił
Długo wyczekiwana filmowa premiera
Po maratonie w Częstochowie
Biuro zawodów podczas Częstochowa Trek Race
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas